Aplikacja Outlook Customer Manager

Aplikacja Outlook Customer Manager

Outlook Customer Manager to aplikacja, która pomaga małym firmom śledzić i rozwijać swoje relacje z kontrahentami. Funkcja ta została dodana do programu Outlook w celu wyświetlania historii komunikacji z klientem, ważnych zadań, przypomnień oraz w celu śledzenia działań transakcji w jednym miejscu. Ma to umożliwić zespołowi bycie w stałym kontakcie z klientami. Outlook Customer Manager jest wbudowany w program Outlook, dlatego należy zainstalować lub uczyć się od nowa. Aplikacja Outlook Customer Manager łączy w sobie dane wiadomości e-mail, kalendarz, Skype dla firm oraz funkcje Office Graph.

Nowa funkcja jest powoli wdrażana na całym świecie dla klientów posiadających plan usługi Office 365 Business Premium. Jeśli nie widać aplikacji Outlook Customer Manager w  sekcji Licencjonowanie    w planie Business Premium, jeszcze go nie ma. Zajrzyj tu wkrótce!

Instalowanie aplikacji Outlook Customer Manager

  1. Poproś administratora, by sprawdził, czy plan Business Premium został zaktualizowany i posiada już Customer Manager. Microsoft powoli wdraża funkcję na całym świecie. Jeśli posiadasz aplikację pojawi się ona na liście dostępnych usług razem z licencją.
  2. Jeśli jeszcze jej nie masz, poproś administratora o przypisanie licencji Business Premium.
  3. Aplikacja Customer Manager zostanie automatycznie zainstalowana w programie Outlook 2016. Będzie ona wyświetlana na wstążce programu Outlook. Może to jednak potrwać do 24 godzin po pobraniu licencji dla Outlook Customer Manager.
  4. Jeżeli Outlook Customer Manager nie wyświetla się na wstążce programu Outlook, skontaktuj się z administratorem, by uzyskać przypisanie odpowiedniej licencji.

Korzystanie z aplikacji Outlook Customer Manager w programie Outlook

Uzyskanie dostępu do aplikacji dzieje się za pośrednictwem przycisku na wstążce programu Outlook. Może także uzyskać dostęp za pomocą okienka nawigacji. Na karcie Narzędzia główne znajduje się przycisk Customer Manager. Wszystkie istotne informacje na temat kontaktu z wiadomości e-mail, zawarte są w okienku aplikacji.

 aplikacja outlook customer manager nr1

Możesz przypiąć okienka Customer Manager, jeżeli chcesz się upewnić, że zawsze je widzisz. Wybierz ikonę numeru pin, która znajduj się  po prawej stronie okna aplikacji,w lewym górnym rogu.

Będzie konieczne podpinanie aplikacji do okienka odczytu wiadomości e-mail oraz ponownie jego przypięcie podczas tworzenia wiadomości e-mail.

aplikacja outlook customer manager nr2

Uzyskanie dostępu do Outlook Customer Manager może się odbyć za pomocą okienka nawigacji. Należy wybrać opcję aplikacja outlook customer manager nr3 w okienku nawigacji, a następnie wybrać pozycję Dodatki. Jeżeli chcesz, by Outlook Customer Manager był wyświetlany w innym miejscu okienka nawigacji, można dostosować kolejność opcji.

Korzystanie z aplikacji Outlook Customer Manager w sieci web

Teraz możesz także otwierać Outlook Customer Manager, podczas korzystania z poczty e-mail w sieci web.

  1. Otwórz wybraną wiadomość e-mail w programie Outlook w sieci web.
  2. W prawym górnym rogu odszukaj ikonę Outlook Customer Manager. aplikacja outlook customer manager nr4
  3. Po prawej stronie aplikacji zostanie otwarta ikona wybierania.

Uwaga:

Znajduje się to teraz w poglądzie i funkcjonuje tylko obok wiadomości e-mail.

Korzystanie z Outlook Customer Manager w aplikacji mobilnej

Z aplikacji możemy korzystać w programie lub w sieci web, ale oprócz tego możliwe jest korzystanie z Outlook Customer Manager na urządzeniach przenośnych.

  • Otwórz dowolną wiadomość e-mail w programie Outlook w systemie iOS.

aplikcja outlook customer manager nr5

  • Otwórz menu dodatków

 aplikacja outlook customer manager nr6

  • Wybierz Outlook Customer Manager. Spowoduje to, że otworzy ograniczony widok kontaktów.

aplikacja outlook customer manager nr7

Instalacja aplikacji mobilnej

Obecenie aplikacja Outlook Customer Manager jest dostępna dla urządzeń przenośnych, ale tylko tych z systemem iOS. Możliwy jest tylko podgląd, lecz na inne urządzenia nie można pobrać aplikacji.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z naszymi ekspertami Microsoft Cloud.