Rozszerzona praca zdalna w Windows Virtual Desktop

Windows Virtual Desktop to usługa umożliwiająca uruchomienie wirtualnego systemu Windows na platformie Azure. Posiada rozbudowane funkcjonalności pozwalające utworzyć i konfigurować skalowalne i elastyczne środowisko do zaawansowanej pracy zdalnej. Korzystanie z usługi pozwala na pełną kontrolę nad systemem, a także obniżenie kosztów.

Od kilku miesięcy, z uwagi na epidemię Covid-19, praca w trybie „home office” w wielu organizacjach to już nie przywilej, a codzienna rzeczywistość. Niektóre firmy mierzą się z tym po raz pierwszy, dlatego poszukują odpowiednich rozwiązań do uruchomienia pracy zdalnej, nierzadko wykorzystując do tego także prywatne urządzenia pracownika.

W wielu przypadkach, poza zapewnieniem efektywnej komunikacji – m.in. dzięki rozwiązaniom Microsoft 365 – oznacza to konieczność szybkiego umożliwienia użytkownikom zdalnego dostępu do firmowych zasobów i kluczowych aplikacji, w sposób wygodny i jednocześnie bezpieczny.

Poszukiwanie odpowiednich narzędzi do pracy zdalnej

Wiele organizacji rozważa wdrożenie lub już zdecydowało się na Windows Virtual Desktop (WVD) – kompleksowe rozwiązanie do wirtualizacji pulpitów i aplikacji, dostępne jako usługa w chmurze Microsoft Azure.

Windows Virtual Desktop to jedyna infrastruktura pulpitu wirtualnego, która dostarcza wielosesyjny system Windows 10, optymalizacje dla usługi Aplikacje Microsoft 365 dla przedsiębiorstw (dawniej Office 365 ProPlus) i obsługę środowisk Usług pulpitu zdalnego – wraz z zarządzaniem w platformie Azure.

Wdrażanie pulpitów oraz aplikacji systemu Windows zajmuje dosłownie kilka minut. Bezpieczeństwo zapewniają wbudowane w Microsoft Azure funkcje zabezpieczeń oraz zgodności. Rozwiązanie jest skalowalne poprzez zastosowanie Micrsoft Azure Automation, co umożliwia realizację założonych scenariuszy i oszczędność kosztów korzystania z infrastruktury.

porównanie subskrypcji

Windows Virtual Desktop jest usługą częściowo zarządzaną przez Microsoft, umożliwiając klientom skoncentrowanie się na elementach związanych z dostarczeniem środowiska pracy dla swoich pracowników.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia:

  1. Infrastruktura i zarządzanie dostarczane w Microsoft Azure
  2. Łatwość i szybkość wdrożenia – środowisko dostępne w ciągu kilku minut
  3. Bezpieczeństwo – wbudowane mechanizmy Azure: MFA, Conditional Access
  4. Skalowanie – automatyczne zwiększanie/zmniejszanie zasobów
  5. Wsparcie dla Office ProPlus i Teams

Wymagania usługi:

System operacyjnyWymagana licencja
Wiele sesji systemu Windows 10 Enterprise lub Windows 10 EnterpriseMicrosoft 365 E3, E5, A3, A5, F3, Business Premium
Windows E3, E5, A3, A5
Windows 7 EnterpriseMicrosoft 365 E3, E5, A3, A5, F3, Business Premium
Windows E3, E5, A3, A5
Windows Server 2012 R2, 2016, 2019Licencja dostępu klienta usług pulpitu zdalnego z programem Software Assurance

Więcej na temat wymagań znajdziesz na stronie: https://docs.microsoft.com/pl-pl/azure/virtual-desktop/overview

Bezpłatny webinar

W trakcie organizowanego przez nas webinaru 21 maja, o godzinie 15:00 opowiemy szerzej na temat tej usługi, a także pokażemy jak działa na żywo w środowisku testowym. Serdecznie zapraszamy do zapisów:

webinar-windows-virtual-desktop