SecuPi, czyli technologiczna odpowiedź na prawo do bycia zapomnianym

SecuPi, czyli technologiczna odpowiedź na prawo do bycia zapomnianym

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dość wyraźnie podkreśla znaczenie prawa do bycia zapomnianym (right to be forgotten), które może wiązać się z otrzymaniem żądania od klienta, aby usunąć jego dane osobowe z zasobów firmy. SecuPi oferuje platformę technologiczną, która rozwiązuje wiele problemów związanych z wyżej wymienionym procesem poprzez wbudowane funkcjonalności. Ich działanie można streścić do poniższych trzech filarów:

  1. Wykrywanie przepływu danych osobowych oraz ich dokładna klasyfikacja.
  2. Monitorowanie aktywności wszystkich użytkowników aplikacji w czasie rzeczywistym.
  3. Pseudonimizacja oraz anonimizacja danych jako procesy adekwatne do najnowszych regulacji prawnych.

Przekonaj się, w jaki sposób SecuPi pozwoli Ci na poprawne przestrzeganie prawa do bycia zapomnianym w sposób zgodny z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

 

Right To Be Forgotten

 

SecuPi Logical Deletion

Skorzystaj z funkcji dynamicznego maskowania wrażliwych danych klienta. Możesz to zrobić bez wywierania na nie wpływu. Na przykład, zamiast prezentowania pełnego numeru ubezpieczenia społecznego (123-45-6789), pracownik zobaczy tylko częściowy zestaw cyfr, a następnie „X’s (123-XX-XXXX). Można to zastosować do każdego wrażliwego pola, czy to numeru ubezpieczenia społecznego, daty urodzenia, informacji finansowych i transakcyjnych. Polityki wykorzystane w silniku zapewniają kontrolę dostępu na poziomie wierszy i pól, kontrolę aktywności użytkowników opartą na ryzyku oraz monitorowanie na różnych platformach.

 

RTBF SecuPi 2018

 

SecuPi Physical Deletion & Anonymization

Anonimizacja jest procesem usprawniającym obsługę danych, z których już nie skorzystamy. Trwałe usunięcie nieużywanych personaliów klienta jest podstawową kwestią bezpieczeństwa w kontekście wymagań RODO. SecuPi pomoże Ci zrealizować ten proces w prosty i przejrzysty sposób po upływie okresu przechowywania. Możesz również usunąć wszystkie informacje o kliencie wraz z historią, korzystając z zaawansowanych funkcji SecuPi Workflow Server.

 

Physical Deletion & Anonymization

 

Zaawansowane funkcjonalności, które gwarantuje organizacjom technologia SecuPi pozwolą Ci na prawidłową i zgodną z regulacjami realizację obsługi i przetwarzania wrażliwych danych osobowych przy zachowaniu przejrzystości Twoich działań.

W przypadku dodatkowych pytań związanych z rozwiązaniem SecuPi, skontaktuj się z ekspertem technicznym Integrity Partners.