Partnerzy Microsoft Software Asset Management (SAM)

Microsoft SAM

Software Asset Management (SAM) to najlepsza praktyka w branży, która obejmuje zestaw sprawdzonych procesów zarządzania i optymalizacji zasobów IT organizacji. Wdrożenie rozwiązania SAM dla klientów zapewnia system efektywnego zarządzania, kontroli i ochrony zasobów oprogramowania w firmie na wszystkich etapach cyklu życia produktu, dzięki czemu klienci są zgodni z umowami zbiorowymi.

Korzyści dla klientów Microsoft SAM

Przejście procesu Software Asset Management przynosi wiele korzyści, m.in.:

  • Zoptymalizujesz koszty posiadania oprogramowania
  • Weźmiesz udział w szkoleniach branżowych i zdobędziesz certyfikaty
  • Wykorzystasz cały cykl życia oprogramowania
  • Dzięki Software Asset Management zapewnisz bezpieczeństwo swoich usług
  • Pogłębisz swoje partnerstwo z firmą Microsoft
  • Uzyskasz specjalne rabaty na zakup nowego oprogramowania

Integrity Partners otrzymał potwierdzenie, że uczestnicząc w Programie Microsoft Software Asset Management zapewnia profesjonalną wiedzę oraz doradztwo w zakresie zasad licencjonowania produktów i usług Microsoft.

Certyfikat dla Partnera SAM Integrity Partners - Microsoft SAM

Co to jest Microsoft Software Asset Management?

Software Asset Management (SAM) to zestaw sprawdzonych praktyk IT, pozwalających efektywnie zarządzać oprogramowaniem w organizacji, zgodnie z zapotrzebowaniem. Usługa SAM umożliwia optymalizację inwestycji w licencje oraz dostosowanie zakupów IT do potrzeb biznesowych.

Dlaczego warto wdrożyć Microsoft SAM?

  • SAM eliminuje nakłady oraz ryzyko podwójnych zakupów tych samych licencji oprogramowania, pomaga prowadzić rejestr zakupionych licencji.
  • Microsoft SAM pozwala sprawdzać legalność posiadanego oprogramowania.
  • Dzięki SAM możesz budować procedury zarządzania oprogramowaniem: wybór oprogramowania, zakup, wdrożenie, optymalizacja, rezygnacja z oprogramowania.

SAM jest szczególnie ważny dla dużych korporacji w zakresie redystrybucji licencji i zarządzania ryzykiem prawnym związanym z posiadaniem i wygaśnięciem oprogramowania. Umożliwia firmom śledzenie terminu wygaśnięcia licencji, dzięki czemu firma może działać etycznie, zgodnie z warunkami zakupionych licencji. Jest to istotne z punktu widzenia eliminacji kosztów prawnych związanych z naruszeniem umowy licencyjnej, jak również w ramach strategii zarządzania reputacją firmy.

Więcej na temat Microsoft Software Asset Management znajdziesz tutaj: https://integritypartners.pl/partnerzy/software-asset-management/

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą Microsoft Software Asset Management, skontaktuj się z nami: cloud@integritypartners.pl