Office 365 Microsoft Teams Direct Routing dostępny w wersji Preview

Office 365 Microsoft Teams Direct Routing dostępny do testów

Microsoft ogłosił, że z dniem 15 maja 2018 roku technologia Teams Direct Routing jest dostępna w testach dla naszych Klientów. Jeśli w Twojej lokalizacji posiadasz wsparcie usług Microsoft Teams oraz Phone System, to jesteś gotowy, by zacząć zarządzanie usługą.

W grudniu zeszłego roku, Microsoft zaczął oferować funkcję połączeń telefonicznych w usłudze Microsoft Teams poprzez funkcjonalność Microsoft Calling Plans. To pozwoliło klientom na rozmowy głosowe w 9 różnych krajach. Dzisiaj firma zrobiła kolejny duży krok dzięki umożliwieniu klientom połączeń telefonicznych w znacznie większej liczbie miejsc na całym świecie.

Teams Direct Routing - Microsoft Phone System Direct Routing

By w pełni korzystać z funkcjonalności powinieneś zrealizować poniższe kroki:

  • Upewnij się, że masz włączoną usługę Microsoft Teams w swoim pakiecie Office 365.
  • Sprawdź, czy masz dostęp do Microsoft Phone System. Usługa jest dostępna w pakiecie E5 lub do zakupu oddzielnie.
  • Microsoft pracuje nad tym, by zapewnić Klientom jak najlepszą jakość kompatybilności. Współpracuj z firmą, która posiada certyfikat dla rozwiązania Direct Routing i ma wiedzę w zakresie Session Border Controllers (SBC).
  • Dotrzyj do swojego dostawcy telekomunikacyjnego, by omówić kwestię użycia nowych kanałów telekomunikacyjnych (trunking) lub opracuj strategię pracy na pojemności, z której korzystałeś dotychczas.
  • Jeśli jesteś nowy w usłudze Teams, przeczytaj nasz praktyczny poradnik. Pomoże Ci postawić pierwsze kroki w środowisku Teams, abyś mógł we właściwy sposób nawiązywać połączenia. Następnie zapoznaj się z artykułami: Direct Routing – planowanie i Direct Routing – konfiguracja. Opublikowany jest również film, by pomóc Ci w jak najbardziej wydajnym zarządzaniu usługą.

Po zapoznaniu się z powyższym materiałem dowiesz się, czy jesteś gotowy do pracy z Twoimi zasobami. Gdy będziesz potrzebował wsparcia w kolejnych krokach, skontaktuj się z nami. Postaramy się skutecznie przygotować Cię do rozpoczęcia pracy z wykorzystaniem nowych możliwości Direct Routing.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami Microsoft