Nowości w pakiecie Office 365 – Microsoft 365 i inne

Nowości w pakiecie Office 365 – Microsoft 365 i inne

 Firma Microsoft przedstawiła program Microsoft 365 oraz trzy nowe biznesowe aplikacje, które pomogły firmom się rozwijać. Microsoft wprowadził także nowe funkcje, które wspierają klientów Office 365.

Wiadomości z Inspire dla firm każdej wielkości

Na Microsoft Inspire w Waszyngtonie, wprowadzono fundamentalne zmiany dotyczące sposobu projektowania, budowania i wprowadzania na rynek, by zaspokoić potrzeby klientów w zakresie środowiska pracy.

Wprowadzanie Microsoft 365 – Microsoft 365 łączy w sobie Office 365, Windows 10 i Enterprise Mobility + Security, w celu kompletnego, bezpiecznego oraz inteligentnego rozwiązania dla pracowników. By zaspokoić przedsiębiorstwa każdego rozmiaru wprowadzono również Microsoft 365 Enterprise oraz Microsoft 365 Business.

Aplikacje biznesowe w Office 365 Business Premium – wprowadzono również trzy nowe aplikacje biznesowe: Microsoft Connections, Microsoft Listings oraz Microsoft Invoicing. Aplikacje te mają pomóc małym firmom w rozwijaniu się oraz w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Aplikacja do śledzenia kilometrów – MilelQ – jest dostępna również dla subskrybentów pakietu Office 365 Business Premium.

microsoft 365 1

Aktualizacje aplikacji pakietu Office

Aktualizacje, które wprowadzono ułatwiają tworzenie bardziej profesjonalnych prezentacji, a także identyfikowanie oraz poprawianie błędów w trakcie edycji.

Teksty w terminach PowerPoint – teraz program PowerPoint Designer rozpoznaje daty, godziny oraz tematy, które są umieszczone na slajdach i przekształca je do profesjonalnych terminów, dzięki czemu łatwiej jest tworzyć duże prezentacje. Zacznij od listy z datami, a następnie przejdź do Design Ideas, w zakładce Design oraz wybierz układ.

microsoft 365 2

Obsługa aplikacji 3D – teraz, po aktualizacjach możliwość jest dodawania oraz edytowania obiektów 3D, w takich programach jak Excel, Word czy PowerPoint. Wstawianie obrazów 3D jest łatwe. Można je dodać z katalogu Remix 3D bądź pulpitu, zmieniając ich perspektywę. Wykorzystaj także przejścia jak Morph w PowerPoint, aby móc tworzyć animacje kinowe oraz przejścia między slajdami.

microsoft 365 3

Read Aloud w Word – udoskonalane jest Learning Tools, które są dostępne w programie Word i przeniesione zostało Read Aloud na kartę Przegląd. To udoskonalenie pozwala na czytanie tekstu wraz z jego podświetleniem. Ułatwia to rozpoznawanie oraz poprawianie błędów występujących w trakcie pisania, doskonałości w czytania i edytowania, dla wszystkich, a szczególnie dla osób z dysleksją.

microsoft 365 4

Dodatkowe aktualizacje dla komercyjnych klientów Office 365

Outlook – inteligentniejsza linia do linii przeglądu i rozmów – napędzane przez inteligencję z programów Microsoft Graph, Outlook w internecie oraz pulpitu Windows, oferują ulepszone sugestie dotyczące kontaktów, a także zdjęć profilowych podczas tworzenia nowych wiadomości e-mail. Aktualizacja ta pomaga w znajdowaniu i komunikowaniu się z odpowiednimi osobami z całej organizacji.

Dodatkowo został przebudowany widok rozmowy w Outlook dla systemu iOS, co umożliwia wyświetlanie większej ilości dyskusji naraz.

microsoft 365 5

Udoskonalenia Microsoft StaffHub – zostało wprowadzone parę aktualizacji dla programu Microsoft StaffHub. Członkowie zespołu mogą  zarządzać przypisywać oraz wykonywać zadania od współpracowników po menedżerów. Mogą również uzyskiwać dostęp do ogłoszeń w całej firmie – co ułatwia synchronizację.

microsoft 365 6