Jak CybeReady obroni Cię przed atakiem Nozelesn?

Jak CybeReady obroni Cię przed atakiem Nozelesn?

Zagraniczne media poinformowały, że 1 lipca wystartowała kampania złośliwego ransomware o nazwie Nozelesn. Tym razem celem ataku ma być Polska. Według ofiar cyberataku wirus zaszyfrowuje pliki, a do ich odszyfrowania żąda zapłacenia okupu. Główne zalecenia strategiczne względem tego rodzaju ataku to przede wszystkim nieotwieranie załączników o podejrzanym wyglądzie, które mogą symulować np. faktury firmy kurierskiej DHL.

(źródło: bleepingcomputer.com)

 

Czy Twoja kadra pracownicza jest wyszkolona pod kątem złośliwego oprogramowania? Sprawdź narzędzie CybeReady!

Jak oceniasz stan przygotowania Twojego zespołu na ataki hackerów? Poznaj narzędzie CybeReady, czyli technologię, która od lat pomaga przy wzroście świadomości pracowników organizacji na całym świecie w kontekście ochrony przed malwarem, phishingiem i innymi zagrożeniami, mogącymi przydarzyć się użytkownikom Twojej firmy.

 

Jak to działa?

Firma CybeReady stworzyła rozwiązanie, które wysyła fałszywe e-maile z różnymi scenariuszami ataków do Twoich pracowników. Tym sposobem, metodą „kapsułek edukacyjnych” prowadzi ich w kierunku coraz lepszego wykrywania zagrożeń, co może przydać Ci się podczas potencjalnego ataku ze strony Nozelesn. Dzięki funkcjonalnościom rozwiązania każdy CISO będzie mógł przygotować osoby pracujące w organizacji na ataki hakerów podszywających się pod DHL oraz inne typy zagrożeń.

Gdy pracownik otwiera łącze z fałszywej wiadomości e-mail, zostaje oznaczony w raporcie jako ryzyko zagrożenia i skierowany do spersonalizowanej strony docelowej, która wyjaśnia mu charakter ataku i przedstawia krótki film instruktażowy. Każdego miesiąca Twoja organizacja otrzymuje raport CybeReady monitorujący pracowników pod kątem danych behawioralnych w świetle różnych ataków i krzywych uczenia się pracowników.

 

Sprawdź CybeReady w działaniu

Więcej o właściwej strategii anty-phishingowej dowiesz się podczas naszego bezpłatnego webinarium 5 września. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, potwierdź swój udział w sesji i zapisz datę w kalendarzu!

 

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach CybeReady oraz zabezpieczeniach przed cyberatakami takimi jak Nozelesn, skontaktuj się z Integrity Partners.

CybeReady najlepszą autonomiczną platformą szkoleniową w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego według Tech Ascension Awards 2019.

CybeReady, jedyna autonomiczna platforma szkoleniowa w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego dla przedsiębiorstw została wyróżniona nagroda the Best Machine Learning/Autonomous Solution, przyznawaną przez niezależną organizację Tech Ascension Awards. Zwycięzcą w konkursie Tech … Continue reading CybeReady najlepszą autonomiczną platformą szkoleniową w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego według Tech Ascension Awards 2019.

Zaawansowana analiza wykrywania zagrożeń. Microsoft Advanced Threat Analytics Licensing Datasheet.

Microsoft Advanced Threat Analytics to oprogramowanie przeznaczone do ochrony przedsiębiorstwa przed zaawansowanymi atakami. Usługa Microsoft Advanced Threat Analytics wykrywa zagrożenia poprzez automatyczne analizowanie, uczenie się i identyfikowanie normalnych i nietypowych … Continue reading Zaawansowana analiza wykrywania zagrożeń. Microsoft Advanced Threat Analytics Licensing Datasheet.