Jak CybeReady obroni Cię przed atakiem Nozelesn?

Jak CybeReady obroni Cię przed atakiem Nozelesn?

Zagraniczne media poinformowały, że 1 lipca wystartowała kampania złośliwego ransomware o nazwie Nozelesn. Tym razem celem ataku ma być Polska. Według ofiar cyberataku wirus zaszyfrowuje pliki, a do ich odszyfrowania żąda zapłacenia okupu. Główne zalecenia strategiczne względem tego rodzaju ataku to przede wszystkim nieotwieranie załączników o podejrzanym wyglądzie, które mogą symulować np. faktury firmy kurierskiej DHL.

(źródło: bleepingcomputer.com)

 

Czy Twoja kadra pracownicza jest wyszkolona pod kątem złośliwego oprogramowania? Sprawdź narzędzie CybeReady!

Jak oceniasz stan przygotowania Twojego zespołu na ataki hackerów? Poznaj narzędzie CybeReady, czyli technologię, która od lat pomaga przy wzroście świadomości pracowników organizacji na całym świecie w kontekście ochrony przed malwarem, phishingiem i innymi zagrożeniami, mogącymi przydarzyć się użytkownikom Twojej firmy.

 

Jak to działa?

Firma CybeReady stworzyła rozwiązanie, które wysyła fałszywe e-maile z różnymi scenariuszami ataków do Twoich pracowników. Tym sposobem, metodą „kapsułek edukacyjnych” prowadzi ich w kierunku coraz lepszego wykrywania zagrożeń, co może przydać Ci się podczas potencjalnego ataku ze strony Nozelesn. Dzięki funkcjonalnościom rozwiązania każdy CISO będzie mógł przygotować osoby pracujące w organizacji na ataki hakerów podszywających się pod DHL oraz inne typy zagrożeń.

Gdy pracownik otwiera łącze z fałszywej wiadomości e-mail, zostaje oznaczony w raporcie jako ryzyko zagrożenia i skierowany do spersonalizowanej strony docelowej, która wyjaśnia mu charakter ataku i przedstawia krótki film instruktażowy. Każdego miesiąca Twoja organizacja otrzymuje raport CybeReady monitorujący pracowników pod kątem danych behawioralnych w świetle różnych ataków i krzywych uczenia się pracowników.

 

Sprawdź CybeReady w działaniu

Więcej o właściwej strategii anty-phishingowej dowiesz się podczas naszego bezpłatnego webinarium 5 września. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, potwierdź swój udział w sesji i zapisz datę w kalendarzu!

 

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach CybeReady oraz zabezpieczeniach przed cyberatakami takimi jak Nozelesn, skontaktuj się z Integrity Partners.

Cybersecurity Tech Accord

Przystąpiliśmy do inicjatywy Cybersecurity Tech Accord 9 października 2018 roku podczas Europejskiego Forum CyberBezpieczeństwa w Krakowie, Grzegorz Brol, prezes Integrity Partners, podpisał oficjalne przystąpienie naszej firmy do globalnej inicjatywy Cybersecurity Tech … Continue reading Cybersecurity Tech Accord