Exchange anti-spoofing – Microsoft wzmacnia ochronę EOP

Exchange anti-spoofing – Microsoft wzmacnia ochronę EOP

Microsoft ogłosił podniesienie poziomu zabezpieczenia Exchange anti-spoofing dla wszystkich organizacji korzystających z Exchange Online Protection. Wcześniej ta funkcjonalność była dostępna tylko dla subskrybentów E5 oraz w dodatku Advanced Threat Protection (ATP). Jeśli posiadasz już w/w pakiety, to nadal możesz liczyć na wsparcie techniczne w zakresie ich aktualizacji pod kątem zabezpieczeń. Jeżeli natomiast wyłączyłeś podniesienie funkcji anti-spoofing, zmiana nie będzie Cię dotyczyła.

 

Exchange anti-spoofing

 

Po tej zmianie Twoja organizacja otrzyma dostęp do rozwiniętej funkcjonalności anti-spoofing, korzystającą z inteligencji chmury, reputacji nadawcy oraz wzorów identyfikacji potencjalnego zagrożenia domeny. Nowy feature współpracuje z dotychczasowymi standardami DMARC, DKIM i SPF. Po włączeniu funkcji, wiadomości, które nie przejdą autoryzacji zostaną automatycznie wysłane do dedykowanego folderu. Możesz użyć polityki do spersonalizowania tych procesów oraz do wyłączenia lub włączenia tej funkcjonalność w zależności od potrzeb firmy.

Ponadto Microsoft, mając na uwadze zagrożenie, jakie powoduje obecnie phishing, postanowił wydać update filtru anty-phishingowego, by pozwolić Klientom na modyfikację polityki względem potencjalnie niebezpiecznych wiadomości. Zmiana będzie widoczna z poziomu Security and Compliance Center.

Funkcjonalność Exchange anti-spoofing zostanie w pełni udostępniona Klientom po 21 września 2018 roku. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z Integrity Partners.