Darktrace Antigena Email – ochrona poczty w dobie COVID-19

Darktrace Antigena Email

W ostatnich miesiącach świat żyje doniesieniami na temat koronawirusa SARS-CoV-2.  Zarówno Internet, jak i wiadomości e-mail zdominowały treści dotyczące szalejącej pandemii. 

Omawiany na tak szeroką skalę temat – sprytnie próbują wykorzystać także cyberprzestępcy.  Według doniesień firmy Darktrace w ostatnim czasie zarejestrowano 16 000 nowych domen COVID-19, z których część prawdopodobnie zostanie wykorzystywana do przeprowadzania nowatorskich kampanii phishingowych.  Potwierdzeniem tego jest rosnąca od początku roku liczba ataków na pocztę e-mail z wykorzystaniem treści nawiązujących do pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Szybkie przestawienie się na inny model pracy, z wykorzystaniem domowej sieci i słabiej zabezpieczonych urządzeń, to również pole do popisu dla oszustów. Sprawcy umiejętnie grają na ludzkich emocjach: strachu, niepewności, a nawet współczuciu związanym z epidemią COVID-19. Dzięki temu zyskują nowe możliwości dystrybucji złośliwego oprogramowania, kradzieży danych czy oszustw finansowych. 

Do walki z nową falą ataków na pocztę e-mail staje sztuczna inteligencja. Firma Darktrace przygotowała dla swoich klientów usługę Antigena Email dla Office 365, która reaguje na obecną falę zagrożeń związanych z COVID-19, jak i inne nowatorskie ataki.  

Dla swoich obecnych klientów Darktrace, oferuje usługę Antigena Email dla Office 365 – bezpłatnie, na okres 2 miesięcy. 

Jak to działa?

Aby aktywować usługę Antigena Email dla Office 365, wystarczy zalogować się na Portalu Klienta Darktrace i wybrać opcję Aktywuj usługę Antigena Email. Po aktywacji aplikacja Antigena Email zostanie uruchomiona w trybie pasywnym. Z perspektywy użytkownika oznacza to, że oprogramowanie podpowiada zalecane działania, które SI chciałaby podjąć w celu neutralizacji zagrożenia. W ciągu dwóch miesięcy istnieje możliwość przełączenia jej w tryb aktywny, w którym SI podejmie działania autonomiczne. 

Antigena  Email  stanowi jedną z 3 modułów Antigena Darktrace. W skład rozwiązania wchodzą również: Antigena Cloud i Antigena Network. Razem, moduły te tworzą “cyfrowe przeciwciała”, które w sposób autonomiczny reagują na incydenty w środowisku sieciowym, mailowym lub w chmurze. 

Dzięki wieloletniej współpracy z firmą Darktrace z sukcesem wdrożyliśmy na Polski rynek technologię opartą na sztucznej inteligencji. Jeżeli zainteresowała Cię usługa Antigena Email i chcesz ją wypróbować bezpłatnie, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy – Skontaktuj się tutaj