Azure Security Center – narzędzie do zabezpieczeń teraz jeszcze prostsze w obsłudze

Azure Security Center – narzędzie do zabezpieczeń teraz jeszcze prostsze w obsłudze

Microsoft Azure Security Center to kompleksowe narzędzie do zarządzania zabezpieczeniami w chmurze, które może wspomóc Twoją pracę dzięki zaawansowanej ochronie przed najnowszymi zagrożeniami. Dzięki temu narzędziu możesz monitorować zabezpieczenia dla obciążeń, stosować zasady w celu zapewnienia zgodności ze standardami oraz znajdować i eliminować luki w zabezpieczeniach, zanim zostaną wykorzystane w atakach.

Adaptacyjna ochrona przed zagrożeniami zmniejsza narażenie na cyberataki. Dzięki niej uzyskasz możliwość blokowania złośliwego oprogramowanie i innych niechcianych kodów przy zastosowaniu kontrolki aplikacji dostosowanej do konkretnych obciążeń i wspieranej przez uczenie maszynowe. Kontrolowanie dostępu dokładnie na czas do portów zarządzania na maszynach wirtualnych platformy Azure pozwoli znacznie zmniejszyć obszar narażony na zagrożenia metodą pełnego przeglądu. Wykorzystaj inteligentną analizę zagrożeń i reaguj jeszcze szybciej dzięki ostatniej aktualizacji.

W odpowiedzi na feedback klientów, Microsoft wprowadził usprawnienia w funkcjonalności Azure Security Center. Od teraz możesz zarządzać danymi z maszyn wirtualnych w jednej lokalizacji. Opcja będzie dostępna w interfejsie usługi w zakładce Data Collection. Agent pozwoli Ci swobodnie zarządzać procesem monitorowania poziomu zabezpieczeń Twoich zasobów chmurowych Microsoft Azure.

Domyślnie dane, które zbiera agent monitorowania przechodzą do magazynu Log Analytics, natomiast w każdej chwili możesz zmienić miejsce przechowywania danych, jeżeli takie posiadasz.

Kiedy wybierzesz przestrzeń roboczą dla Twoich danych, wyświetli Ci się lista dostępnych subskrypcji. Funkcja Cross Subscription Workspace Selection pozwoli Ci zbierać dane z wirtualnych maszyn w różnych subskrypcjach przestrzeni, których używasz. Ta możliwość jest kompatybilna z systemem Linux oraz Windows.

 

Microsoft Azure Security Center

 

Nowa funkcjonalność wchodzi w skład Free Tier Azure Security Center, co ułatwi Ci korzystanie z nowych opcji już dzisiaj. Jeżeli chcesz wprowadzić swoje środowisko pracy w nowe standardy technologiczne z wykorzystaniem rozwiązań Microsoft Azure, to koniecznie zapoznaj się ze szczegółami oferty oprogramowania i skontaktuj się z naszym ekspertem technicznym Azure, by uzyskać jak najlepsze przygotowanie oraz rozpoznanie na płaszczyźnie technologii cloud.