Aktualizacje w Microsoft Outlook, Yammer, Azure…

Przechodzimy z szyfrowaniem do TLS 1.2

Aby zapewnić najlepsze w swojej klasie szyfrowanie i zapewnić domyślne bezpieczeństwo usług, przenosimy wszystkie nasze usługi online do usługi Transport Layer Security ( TLS) 1.2+. Od 1 marca 2018 r. będzie usuwana obsługa wersji TLS poniżej 1,2 z usług online.

Microsoft Planner - outlook

Nowa funkcja: Zobacz zadania Microsoft Planner w iCalendar

Microsoft Planner udostępnia nową funkcję, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie zadań Planner w programie Outlook przy użyciu formatu iCalendar. Ta funkcja będzie wprowadzana na początku marca 2018 roku.

Nowe funkcje grup przychodzą w aplikacji mobilnej Outlook; Aplikacja Outlook Groups zostanie wycofana

Grupy są ważnym elementem ułatwiającym pracę zespołową w programach Outlook i Office. Microsoft z przyjemnością informuje, że koncentrują oni swoje wysiłki na rozszerzeniu funkcjonalności aplikacji mobilnej Outlook. W rzeczywistości możesz już znajdować i współpracować ze wszystkimi swoimi grupami w aplikacji mobilnej Outlook. Ze względu na  inwestycje w funkcje grupowe dla aplikacji mobilnej Outlook postanowiono wycofać autonomiczną aplikację Outlook Groups.

yammer logo Intune

Zaktualizowano: nowe ulepszenia zabezpieczeń w usłudze Intune

Wprowadzane są ulepszenia zabezpieczeń do usługi Intune. W ramach tej zmiany, wraz z marcową aktualizacją usługi Intune, będzie można przełączać się w konsoli usługi Intune na platformie Azure, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję zabezpieczeń. Gdy funkcja jest włączona, urządzenia bez przypisanych do nich zasad zgodności zostaną oznaczone jako „niezgodne”.

Zaktualizowana funkcja: poprawiono śledzenie kanału w usłudze Yammer

Wprowadzono pewne ulepszenia do Twojego kanału Yammer, aby pomóc Ci skupić się na Tematach i Ludziach w Yammer. Dzięki tej zmianie zobaczysz osoby, tematy i pliki, które obserwujesz w kanale głównym „Obserwowani”.

Zaplanuj zmianę: nowe funkcje usługi Intune do masowej rejestracji Apple

W tym tygodniu firma Intune wypuściła szereg nowych funkcji związanych z rejestracją zbiorczą Apple, w tym obsługę wielu urządzeń Google Logging Enrollment Program (DEP). Nowi klienci, którzy utworzą próbę lub nowego najemcę 7 lutego 2018 r. lub później, zobaczą tę funkcję od razu (lub po wylogowaniu / zalogowaniu się). Jednak dla obecnych klientów, którzy już utworzyli program Apple DEP, program Apple School Manager lub rejestrację Apple Configurator, ostrożnie przeniesione zostaną istniejące dane rejestracyjne na nowe.

Zaktualizowana funkcja: Azure Active Directory Administrative Units

Dodano obsługę jednostek administracyjnych usługi Azure Active Directory. Ta funkcja zaczęła pojawiać się w organizacjach o ukierunkowanym wydaniu.

Zaktualizowana funkcja: poprawki do ulepszeń Outlooka dla iOS

Poprawiono komfort wyszukiwania w Outlook na iOS.. Ta zmiana powoduje, że funkcja wyszukiwania znajduje się z przodu i w środku aplikacji, nadając jej własną kartę w naszym nowym uproszczonym pasku nawigacyjnym. W ciągu następnych tygodni będziesz nadal wyświetlać tę aktualizację.

iOS Researcher App został wycofany 30 marca 2018 roku.

iOS Researcher App  jest wycofywana. Microsoft będzie usuwać iOS Researcher App  ze sklepu Apple w dniu 28 lutego, a użytkownicy nie będą już mogli korzystać z aplikacji od 30 marca 2018 r. Obecnie można uzyskać dostęp do funkcji modułu Research w aplikacjach Word i OneNote.

Zaktualizowana funkcja: szablony list SharePoint Online zyskują nowoczesne wsparcie

Biblioteka zasobów online programu SharePoint, strona Wiki, listy promowane i listy formularzy mają teraz lepszą wydajność, szybkość reakcji i łatwiejszy dostęp do strony, zamiast ograniczać się do trybu klasycznego.

Zaktualizowana funkcja: ulepszenia wyszukiwania i przeprojektowane wiadomości w programie Outlook dla systemu Android

Poprawiany jest komfort wyszukiwania i optymalizowane są wiadomości do rozmów w Outlook na Androida. Ta znacząca aktualizacja przenosi pole wyszukiwania z przodu i do środka w aplikacji z nowym i uproszczonym paskiem nawigacji, wyświetla więcej konwersacji wiadomości i zapewnia wyraźne oddzielenie poszczególnych wiadomości.

Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt z naszym centrum kompetencyjnym Microsoft Cloud

CybeReady najlepszą autonomiczną platformą szkoleniową w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego według Tech Ascension Awards 2019.

CybeReady, jedyna autonomiczna platforma szkoleniowa w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego dla przedsiębiorstw została wyróżniona nagroda the Best Machine Learning/Autonomous Solution, przyznawaną przez niezależną organizację Tech Ascension Awards. Zwycięzcą w konkursie Tech … Continue reading CybeReady najlepszą autonomiczną platformą szkoleniową w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego według Tech Ascension Awards 2019.

Zaawansowana analiza wykrywania zagrożeń. Microsoft Advanced Threat Analytics Licensing Datasheet.

Microsoft Advanced Threat Analytics to oprogramowanie przeznaczone do ochrony przedsiębiorstwa przed zaawansowanymi atakami. Usługa Microsoft Advanced Threat Analytics wykrywa zagrożenia poprzez automatyczne analizowanie, uczenie się i identyfikowanie normalnych i nietypowych … Continue reading Zaawansowana analiza wykrywania zagrożeń. Microsoft Advanced Threat Analytics Licensing Datasheet.