Workplace Analytics

Workplace Analytics

Microsoft Workplace Analytics zbiera dane o współpracy z Office 365 (poczta i kalendarz) i tworzy raporty na ich podstawie. W ten sposób organizacje mogą dowiedzieć się w jaki sposób pracownicy współpracują, komunikują się ze sobą i jak te zachowania przekładają się na efektywność organizacji. Diagnozowane problemy to na przykład: brak czasu na pracę własną, mikrozarządzanie podwładnymi, braki synchronizacji, struktura silosowa, „wąskie gardła” w organizacji.

Workplace Analytics

Dzięki analizom Workplace Analytics możliwe jest określenie najlepszych praktyk managerskich, zidentyfikowanie kluczowych pracowników przekazujących informacje pomiędzy zespołami (central connectors, information brokers, boundary spanners ). Śledzenie sieci zależności społecznych i komunikacji w organizacji jest wyzwaniem dla każdego BDM-a. Więcej o tym temacie możecie przeczytać w artykule Harvard Business Review.

Workplace Analytics

Workplace Analytics automatycznie tworzy socjografy organizacji, co do tej pory było kosztowne (team konsultantów) i skomplikowane (śledzenie korespondencji i spotkań pracowników). Workplace Analytics tworzy odrębne raporty przeznaczone dla użytkowników oraz dla administratorów systemu.

Dostępność 
Workplace Analytics jest już dostępne jako płatny add-on do planów: 
• E1, E3, EXO Plan 1, EXO Plan 2, EXO Plan 3 – koszt około $6/licencja/miesiąc
• E5 – koszt około $2/licencja/miesiąc
• Wymóg posiadania powyżej 5 tyś. licencji O365 (EXO lub hybryda)

 

Masz pytania? Napisz do nas:

Temat *

Imię i nazwisko *

Adres email *

Treść wiadomości *